خدمات در محل هیوندای کیا

تعویض فیلتر هوای هیوندای کیا درمحل

تعویض فیلتر هوای هیوندا کیا

تعویض فیلتر هوای هیوندای کیا درمحل

 

فیلتر هوای کابین شما از گردش گرده و خاک، گرد و غبار و سایر زباله ها در وسیله نقلیه شما از طریق سیستم کنترل آب و هوا جلوگیری می کند. هر چند وقت یک بار باید فیلتر هوای کابین خود را تعویض کنید؟ حداقل یک بار در سال یا هر 20.000 کیلومتر یا هر کدام زودتر تغییر کند. اگر در محیط‌های پر گرد و غبار رانندگی می‌کنید، ممکن است نیاز به تعویض بیشتر آن داشته باشید.

 

فیلتر هوای کابین تمیز به این معنی است که بهترین عملکرد را از AC خود و کیفیت هوای بهتر دریافت می کنید. اگر فیلتر هوای کابین به طور مرتب تعویض نشود، سیستم تهویه مطبوع خودروی شما سخت‌تر کار می‌کند و تهویه ممکن است کاهش یابد.

 

ما می دانیم که چقدر مهم است که این ذرات مزاحم را از هیوندای خود دور نگه دارید. به همین دلیل است که هیوندای کیا سرویس از قطعات خدمات اصلی هیوندای استفاده می کند که از نظر تناسب و عملکرد مورد تایید کارخانه هستند. با دانستن اینکه در حال انجام بهترین مراقبت از ماشین خود هستید، نفس راحتی بکشید.

تعویض فیلتر هوای هیوندا کیا

برای بازرسی و تعویض فیلتر هوای کابینتان توسط تکنسین های آموزش دیده درمحل با هیوندا کیا سرویس، قراری تعیین کنید.

 

زمان تعویض فیلتر هوای موتور

تعویض فیلتر هوای موتور هر 50.000 تا 75000 کیلومتر برای نگهداری از هیوندا – کیا جدید شما بسیار مهم است. بررسی فیلتر هوا در طول تعمیر و نگهداری معمولی خودرو می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا خودرو شما به خدمات تعویض فیلتر هوای موتور نیاز دارد یا خیر. دفترچه راهنمای مالک نشان می دهد که چند بار باید فیلتر هوای خوردو خود را بر اساس مدل و مدل خود تعویض کنید.

 

فیلتر هوای موتور چه کار می کند؟

فیلتر هوای موتور وسیله نقلیه شما از آلودگی هایی مانند زنگ زدگی، خاک، شن و ماسه و سایر ذرات جلوگیری می کند تا موتور شما را مسدود نکند و به آن آسیب برساند. برخی از مشتریان ممکن است مطمئن نباشند که چه زمانی قرار است فیلتر هوای خودروشان عوض شود، و این مشکلی ندارد! برخی از علائمی که باید مراقب آنها باشید عبارتند از:

 

  • دود سیاه از اگزوز
  • چراغ موتور سرویس روشن می شود
  • شتاب کند
  • احتراق نادرست شمع ها

 

اگر فیلتر هوای موتور خود را به موقع تعویض نکنید، گرفتگی موتور روی سایر قسمت های خودروی شما تأثیر می گذارد. رتبه MPG  شما تحت تأثیر قرار می گیرد و شما در معرض خطر سایر نقص های خطرناک خودرو هستید. بهترین اقدام شما وقتی علائم بالا را مشاهده کردید، فیلتر هوای موتور شما باید تعویض شود، این است که یک قرار ملاقات باهیوندا – کیا سرویس برای سرویس خودرو خود تعیین کنید.

 

برنامه تعویض فیلتر هوا

دفترچه راهنمای مالک نشان می دهد که چند بار باید فیلتر هوای موتور را تعویض کنید، اما شرایط رانندگی شما بر مدت زمان ماندگاری فیلتر هوای فعلی شما تأثیر می گذارد. اگر در جاده‌های سنگ‌ریزه‌ای، در ترافیک سنگین یا هوای گرم رانندگی می‌کنید، فیلتر هوای شما سریع‌تر از آنچه در دفترچه راهنما توصیه شده فرسوده می‌شود. بهترین قضاوت خود را هنگام بررسی فیلتر هوای خود برای تعیین زمان نیاز به تعویض استفاده کنید.

 

تعویض فیلتر هوای هیوندا کیا

3 مزیت اصلی تعویض فیلتر هوای خودرو

تعویض فیلتر هوای هیوندای کیا برای عملکرد عالی آن ضروری است. انجام آن نیز نسبتاً ارزان است، بنابراین واقعاً هیچ بهانه ای برای اجتناب از مراقبت از آن وجود ندارد. اما مزایای تعویض فیلتر چیست؟ در اینجا سه مورد مهم وجود دارد:

 

انتشار بهبود یافته

 

فیلترهای هوا انتقال گرفتگی یا کثیفی جریان هوا را به موتور وسیله نقلیه شما کاهش می دهد. این به نوبه خود تأثیر زیادی بر سیستم های کنترل آلایندگی خودرو دارد. این باعث ایجاد مخلوط نادرست هوا و سوخت و مشکلات احتراق شمع می شود که بدون شک منجر به مشکلات شدید رانندگی می شود.

 

مصرف سوخت بهتر

 

تعویض فیلتر هوای کثیف می تواند کیلومترها در هر گالن افزایش دهد و در هزینه بنزین صرفه جویی کند. نه تنها بهره وری سوخت را بهبود می بخشد، بلکه به عملکرد بهتر موتور خودرو شما نیز کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که فیلترهای هوای جدید می توانند شتاب خودروهای مدرن را تا 11 درصد افزایش دهند.

 

عمر طولانی موتور

 

وظیفه فیلتر هوای موتور این است که از ورود بقایای حشرات، کثیفی و سایر زباله ها به سیلندرهای خودروی شما جلوگیری کند. حتی چیزی به کوچکی یک دانه نمک می تواند به موتور شما آسیب جدی وارد کند و در نتیجه تعمیرات هزینه بری بر شما تحمیل کند.

نقاط پر گرد و غبار کشور باعث می شود که فیلترها سریعتر مسدود شوند. بنابراین باید به مناطقی که در آن رانندگی می کنید توجه کنید تا زمان نیاز به تعویض فیلتر را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید.

 

تعمیر ارزان و آسان، تعویض منظم فیلتر هوا از موتور در برابر سایش و آسیب بیش از حد محافظت می کند. جهت تعویض فیلتر هوای خودرو خود کافیست با تکنسین های ما تماس بگیرید تا ما در اولین زمان ممکن درمحل شما برای تعویض فیلتر هوای هیوندای کیا حاضر گردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *