خدمات در محل هیوندای کیا

خدمات زمستانی خودرو به چه معناست؟

خدمات زمستانی خودرو

خدمات زمستانی خودرو به چه معناست؟

خدمات زمستانی خودرو یعنی آماده کردن خودروی خود برای هوای سخت و جاده های یخ زده زمستان. خودروهای بدون حفاظ ممکن است از انواع آسیب‌های داخلی و خارجی ناشی از سرمای سرد و لجن‌های نمکی ناشی از یخ خرد شده، جاده‌ها متحمل شوند. تکه های یخ جاده نیز تهدیدی هستند و شما را در معرض خطر لغزش های ناگهانی قرار می دهند. بیایید نگاهی به بهترین راه‌های آماده‌سازی خودروی خود برای هوای زمستانی بیندازیم، همه این‌ها را می‌توانید در خدمات هیوندا کیا سرویس انجام دهید.

 

زمستان می تواند زمان سختی برای وسیله نقلیه شما باشد. بسته به جایی که زندگی می کنید، می توانید برف، باران یخ زده، دمای سرد و موارد دیگر را تجربه کنید. نگهداری از وسیله نقلیه شما در طول زمستان برای اطمینان از ایمنی و عملکرد مطلوب بسیار مهم است. برای عملکرد هرچه بهتر خودرو خود قبل از زمستان خدمات زمستانی خودرو خود که شامل موارد ذیل می باشد را از ما بخواهید:

ضد یخ را در سیستم خنک کننده خود قرار دهید.

 

اگر از خنک کننده معمولی در دماهای زیر صفر استفاده می کنید، خنک کننده می تواند یخ بزند، سیستم را گرفته و در حین انبساط خطوط آن ترک بخورد. بنابراین، قبل از فرا رسیدن زمستان، مهم است که مایع خنک کننده خود را با ضد یخ جایگزین کنید، که باید مخلوطی از بین 50/50 و 70/30 ضد یخ به آب باشد. بهتر است از یک تکنسین بپرسید که کدام ضدیخ را برای خودروی شما توصیه می کند، زیرا هر وسیله نقلیه ای متفاوت است.

 

باتری خود را برای آب و هوای زمستان چک کنید

باتری خودرو به شدت تحت تاثیر سرما قرار می گیرد. با کاهش دما، قدرت باتری شما کاهش می یابد. این بدان معناست که ممکن است برای ماه های زمستان نیاز به نصب باتری قوی تری داشته باشید.

 

معمولا باتری های خودرو بین 300 تا 600 CCA قدرت دارند. اما برای زمستان از تکنسین خود بخواهید باتری با توان 600 تا 800 CCA نصب کند. این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که صبح‌های سردی نداشته باشید، زمانی که ماشین از استارت زدن امتناع می‌کند، زیرا باتری شما از سرما سوخته است.

 

 

لاستیک های خودرو را به لاستیک های زمستانی تغییر دهید

لاستیک های زمستانی از یک لاستیک هیدروفیل مخصوص متورم کننده آب ساخته می شوند که نرم تر و انعطاف پذیرتر است. این به لاستیک‌های شما اجازه می‌دهد تا سطوح لغزنده جاده را بهتر در دست بگیرند.

 

این نوع لاستیک‌ها همچنین دارای آج‌هایی با فضای خالی‌تر و لبه‌های تیزتر هستند که برای فرورفتن در برف‌های فشرده طراحی شده‌اند. و در صورت نیاز، میخ ها و ناودانی ها می توانند کشش بیشتری را به لاستیک های زمستانی اضافه کنند.

 

 

برای محافظت از بدنه از موم استفاده کنید

نمک موجود در برف ساییده شده واقعاً می تواند به بدنه خودرو و قطعات فلزی در معرض دید آسیب برساند و باعث خوردگی و زنگ زدگی سریع شود. به همین دلیل است که تمیز کردن مکرر برف ماشین خود در زمستان بسیار مهم است.

 

شما می توانید با یک لایه محافظ از موم مخصوص زمستانی از بدنه بیشتر محافظت کنید. این کار آن را از عناصر خورنده، خراش و حتی در برابر تگرگ محافظت می کند.

 

 

برف پاک کن های شیشه جلو خود را زمستان کنید

اگر قصد دارید در زمستان زیاد رانندگی کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلوی شما با آن همه برف و رطوبت مشغول باشند. شما باید از جمع کردن یخ و از دست دادن عملکرد برف پاک کن های خود جلوگیری کنید. شما می توانید این کار را با نصب برف پاک کن های زمستانی ساخته شده از لاستیک مخصوص مقاوم در برابر یخ انجام دهید.نصب تیغه های برف پاک کن زمستانی را در نظر بگیرید که برای کنترل برف و یخ طراحی شده اند. همچنین مایع مخصوص شیشه شوی با خاصیت ضد یخ وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

 

برای مایع برف پاک کن خود، یک مایع مدرن طراحی شده برای مقاومت در برابر دمای سرد بدون یخ زدن انتخاب کنید. می توانید از تکنسین خود در مورد بهترین مایع مورد استفاده راهنمایی بخواهید. و همیشه مایع برف پاک کن خودرو را در طول زمستان پر نگه دارید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به برف پاک کن برای کمک به شما در عبور از طوفان برف نیاز داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

چک کردن روغن و مایعات خودرو

اگر در مناطق بسیار سرد زندگی می کنید، استفاده از روغن زمستانی مفید است، زیرا ویسکوزیته کمتری دارد و در هوای سرد راحت تر جریان می یابد. اطمینان حاصل کنید که تمام سطوح مایع از جمله روغن ترمز، روغن گیربکس و مایع شستشوی شیشه جلو را بررسی کرده و پر کنید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید. بررسی این موارد در طول روز می‌تواند آسان‌تر باشد زیرا ممکن است کاپوت در صبح یخ بسته باشد.

 

چک کردن سیستم های گرمایش و یخ زدایی

ممکن است ناگفته نماند، اما توصیه می‌شود هر از گاهی بخاری و یخ‌ساز خودروی خود را چک کنید تا با مشکلی مواجه نشوید. در صورت لزوم فیلتر هوای کابین را برای جریان هوا بهتر و کارایی یخ زدایی تعویض کنید.

 

چراغ ها و سیستم های الکتریکی

بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چراغ‌ها برای بهترین دید در روزهای کوتاه‌تر و هوای طوفانی کار می‌کنند. بسیاری از وسایل نقلیه جدیدتر دارای تنظیم خودکار چراغ جلو هستند، بنابراین نیازی نیست نگران روشن کردن آنها باشید. از یک متخصص بخواهید که سیستم الکتریکی، به خصوص دینام و استارت را بازرسی کند، زیرا می توانند مشکلات احتمالی را زودتر کشف کنند.

 

بازرسی سیستم ترمز

ترمزهای خود را از نظر سایش و پارگی بررسی کنید. عملکرد صحیح ترمزها در شرایط لغزنده بسیار مهم است تا به سایر رانندگان اجازه دهد شما را ببینند.

 

چک کردن سیستم اگزوز

برای جلوگیری از ورود مونوکسید کربن به داخل خودرو، نشتی در سیستم اگزوز را بررسی کنید.

 

جعبه کمک های اولیه

همه دارندگان خودرو باید یک کیت اضطراری، از جمله مواردی مانند پتو، چراغ قوه، جعبه کمک‌های اولیه، غذا و آب اضافی، یک بیل کوچک، و شن و ماسه یا بستر بچه گربه‌ها را در صورت گیر کردن در لجن یا یخ در خودرو نگه دارند. .

 

 

کلیه خدمات فوق در خدمات سیار هیوندا کیا سرویس قابل دسترس می باشد، کافیست با ما تماس بگیرید تا ما در محل مورد نظر شما حاضر شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *