تعمیرات هیوندا

نحوه تعویض روغن موتور درمحل هیوندای و کیا

تعویض روغن موتور هیوندا و کیا

نحوه تعویض روغن موتور در محل هیوندای و کیا

یکی از کارهای مهمی که باید هر از چند گاهی انجام دهید تا خودروی خود در شرایط عالی کار کند، تعویض روغن موتور درمحل هیوندا و کیا است. بسته به نوع وسیله نقلیه و عادات رانندگی شما، ممکن است لازم باشد روغن خودرو خو را هر سه ماه یا بعد از 5000 کیلومتر رانندگی تعویض کنید. اگر با هیوندای النترا رانندگی می کنید، ممکن است هر 12000 تا 16000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن داشته باشید. خوشبختانه تعویض روغن موتور هیوندای – کیای شما کم هزینه است و در محل نیز قابل انجام است. برای تعویض روغن درمحل هیوندای خود با ما در تماس بگیرید.

تعویض روغن موتور درمحل هیوندا و کیا

مراحل انجام تعویض روغن موتور درمحل هیوندای و کیا

 

وسیله نقلیه خود را بالا ببرید

 

اولین کاری که باید انجام دهید این است که خودروی هیوندای خود را روی یک سطح صاف در مسیر خود پارک کنید. اطمینان حاصل کنید که یک نقطه تراز با فضای کافی برای کار در همه طرف های وسیله نقلیه خود انتخاب کرده اید. به پارک کردن خودرو ادامه دهید، کلیدها را از استارت خارج کرده و ترمز دستی را فشار دهید. باید اجازه دهید خودرو حدود 10 دقیقه بماند تا روغن موتور خنک شود تا هنگام تخلیه روغن دچار سوختگی و آسیب نشوید.

ماشینت را بلند کن جک ماشین را زیر شاسی نزدیک به جلوی وسیله نقلیه خود قرار دهید. اگر در مورد نقطه جک دقیق وسیله نقلیه خود مطمئن نیستید، برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.

وسیله نقلیه را با بلوک چرخ مهار کنید. چه ماشین خود را با جک نگه دارید و چه آن را روی سطح شیب دار برانید، آخرین چیزی که می خواهید این است که هنگام کار روی آن، ماشینتان ثابت شود. بنابراین، یک بلوک چرخ یا یک تکه چوب محکم را پشت لاستیک عقب قرار دهید تا آن را در جای خود نگه دارید. اگر محل پارک شما کمی زاویه دارد، بلوک را پشت هر دو لاستیک عقب قرار دهید تا ایمن باشد. کاپوت ماشین خود را چند بار فشار دهید تا مطمئن شوید که وسیله نقلیه شما پایدار است

 

روغن را خالی کنید

تعویض روغن موتور در محل هیوندا و کیا

 • تشت تخلیه روغن را مستقیماً زیر دریچه تخلیه موتور قرار دهید. می توانید دوشاخه را در فاصله 1 متری جلوی خودرو خود پیدا کنید و زیر موتور قرار گیرد. هنگامی که دریچه تخلیه روغن موتور را پیدا کردید، ظرف تخلیه را زیر آن قرار دهید تا در مرکز آن قرار گیرد.
 • کاپوت خودروی هیوندای خود را باز کنید، درپوش روغن را پیدا کرده و آن را بردارید. برای باز کردن درپوش، آن را محکم بگیرید و در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا جدا شود.
 • دوشاخه روغن را با آچار یا سوکت هلالی باز کنید.
 • پس از باز کردن موفقیت آمیز دوشاخه روغن، چند دقیقه صبر کنید تا از تخلیه کامل آن اطمینان حاصل کنید.

 

فیلتر روغن را تعویض کنید

 

 • به دنبال مجموعه فیلتر زیر کاپوت وسیله نقلیه خود باشید.
 • در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت، به آرامی و پیوسته بچرخانید تا آن را بردارید
 • یک لایه نازک از روغن جایگزین را روی واشر قرار دهید تا فیلتر جدید آماده شود
 • فیلتر تازه روغن کاری شده را در جای خود پیچ و محکم کنید

روغن جدید اضافه کنید

تعویض روغن موتور درمحل هیوندا و کیا

 • روغن جایگزین جدید را با احتیاط داخل محفظه پرکننده موتور خودروی خود بریزید.
 • پس از اتمام، درپوش پرکننده را به موقعیت قبلی خود در محل نگهداری روغن برگردانید.
 • موتور ماشین خود را روشن کنید و چراغ فشار روغن را کنترل کنید
 • خودرو را خاموش کنید و از یک میله اندازه گیری برای بررسی سطح روغن استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *